Cariere

Gestionar pentru locația Simila

28/03/2024

Cerințe

—Studii medii;

—Cunoștințe de Microsoft Office (Excel, Word)

Sarcini si responsabilitati pe linie profesională:

—Asigură gestiunea fizică a stocului de marfă;

—Operează în stoc miscările de marfă;

—Păstrează documentele justificative legate de stocuri;

—Participă activ la operațiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din magazia firmei;

—Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanta între stocul fizic și cel scriptic;

—Respectaă legislația de gestiune a stocurilor;

—Efectuează recepția fizică a mărfii, înregistrează, prelucrează și păstrează informațiile referitoare la situația stocurilor;

—Raportează lunar rezultatele activității de gestiune a stocului;

—Utilizează eficient spațiul de depozitare;

—Păstrează evidența documentelor de transfer emise, cu semnăturile de predare/primire la zi;

—Emite avize de expediție pentru marfurile ce parasesc firma, în condițiile prevăzute de lege; – Intocmește/Listează documentele fiscale ce însotesc marfa și le transmite clientului;

—Predă marfa catre șofer conform documentelor emise;

—Ambalează și securizează marfa în vederea livrarii;

—Întocmește necesarul de materiale folosite pentru expediția mărfii;

—Transmite către superiorul ierarhic orice reclamație privind expedițiile de marfă;

Experienţa de lucru pe o poziție similară consituie un avantaj.

Candidatul ideal:

eficient și integru, harniccapacitate de analiză, sinteză și stabilire a priorităților, atitudine proactivă, responsabil, bun organizator cu viziune de ansamblu și cu atenție la detalii, abilități de comunicare și relaționare.

Locaţia:

 Simila, jud. Bacău.

Oferim:

—pachet salarial atractiv corelat cu experienţă și realizări profesionale (salariu fix +bonus de performanță);

—posibilitatea de a participa la un program de instruire ERP CHARISMA;

—contract pe perioadă nedeterminată;

—oportunitatea de a face parte dintr-o echipă ambiţioasă aflată în dezvoltare.

Top
ro_RO